Vyskúšajte, to je nové!

Stavbárske centrum Stavmax Humenné s. r. o. uvádza na trh nové druhy stavebného tovaru.
Navštítve naše priestory a určite si vyberiete kvalitné moderné materiály pre Vašu stavbu.

POROTHERM T Profi

POROTHERM T Profi
  • Ďalšia revolučná novinka medzi murovacími materiálmi
  • Ideálne pre nízkoenergetické a pasívne domy
  • Akumulácia tepla a difúzia vodných pár
  • Hydrofobizácia - účinná ochrana vlny proti vlhnutiu
  • Rýchle, ľahké a presné murovanie
  • Využite prednosť spojenia tehál a minerálnej vlny a nezväčšujte hrúbku obvodovej steny tepelnou izoláciou.

Tehla:                                               Minerálna vlna:
■ pevnosť                                        ■ tepelná izolácia
■ požiarna odolnosť                        ■ požiarna odolnosť
■ akumulácia tepla                        ■ difúzia vodných pár
■ ochrana tepelnej izolácie            ■ ochrana proti hluku

Tehla + minerálna vlna = Porotherm T Profi

■ dva prírodné materiály v jednom
■ vysoko nadštandardné tepelnoizolačné vlastnosti
■ netreba dodatočne zatepľovať
■ výrazná úspora nákladov na vykurovanie
■ vhodné pre nízkoenergetické a pasívne domy
■ tepelná izolácia v rámci hrúbky steny
■ menšia hrúbka obvodovej steny
■ tepelná izolácia s neobmedzenou životnosťou, chránená
pred mechanickým poškodením a poveternostnými vplyvmi

Výborné tepelnoizolačné vlastnosti muriva

Splnenie prísnych požiadaviek na tepelnoizolačné vlastnosti obvodových konštrukcií zabezpečuje tepelná izolácia vo forme kamennej vlny integrovanej vo vnútri dutín tehly.

Súčiniteľ prechodu tepla U stien z týchto tehál, ktorý sa pohybuje od 0,14 do 0,22 W/m2.K podľa hrúbky muriva, s vysokou rezervou vyhovuje aktuálnym normovým požiadavkám na tepelnoizolačné vlastnosti obvodových stien. 
Technológia tehál plnených minerálnou vlnou je vhodnou odpoveďou na požiadavky kladené v budúcnosti na domy s takmer nulovou spotrebou energie.
 
Hodnoty súčiniteľa prechodu tepla pre murivo hrúbky 50 a 44 cm spĺňajú aj limity pre stavbu pasívnych rodinných domov.

  • Porotherm 50 T Profi            U = 0,14 W/m2.K
  • Porotherm 44 T Profi            U = 0,16 W/m2.K

Pre nízkoenergetické rodinné domy je možné s rezervou použiť tehly Porotherm T Profi s hrúbkou 38 a 30 cm.

  • Porotherm 38 T Profi            U = 0,19 W/m2.K
  • Porotherm 30 T Profi            U = 0,22 W/m2.K

Jednou z výhod keramického črepu je jeho schopnosť akumulovať teplo. Táto vlastnosť v zime bráni rýchlemu vychladnutiu domu a v lete jeho rýchlemu prehriatiu. Pomerne masívna konštrukcia keramickej tvarovky Porotherm T Profi napomáha akumulácii tepla a vytvára tak účinnú bariéru proti náhlym teplotným výkyvom v exteriéri.

Výborné tepelnoizolačné schopnosti tehál zaisťujú dostatočne vysoké povrchové teploty obvodovej konštrukcie a pri správnom zhotovení konštrukčných detailov eliminujú vznik tepelných mostov. Minimalizuje sa tak riziko vzniku plesní, prípadne kondenzácia vodnej pary na vnútornom povrchu konštrukcie.

Tehla plnená minerálnou vlnou a voda

Mokré procesy počas stavby domu vnášajú vlhkosť takmer do každej nadväzujúcej konštrukcie. Ak keramický črep vlhkosť absorbuje, dokáže ju rovnako prirodzene a rýchlo odvádzať do vonkajšieho prostredia.

Minerálna vlna v dutinách tehly je hydrofobizovaná, čo znamená, že ani v prípade mokrej tehlovej tvarovky nenavlhne. To bolo overené aj praktickou skúškou výrobcu. Minerálna vlna nepohlcuje ani vzdušnú vlhkosť ani vodné pary pri ich prestupe stenou.


Výrobky z minerálnej vlny sú charakteristické veľmi nízkym difúznym odporom, rovnako ako výrobky z pálenej keramiky. Vďaka tomu môže vodná para z interiéru voľne prenikať stenou až do vonkajšieho prostredia.

Tehly plnené minerálnou vlnou sú teda v celom svojom objeme paropriepustné – odvádzajúce vzdušnú vlhkosť vznikajúcu v priebehu výstavby a následným užívaním domu.


Prírodné materiály zabezpečujú zdravé bývanie a môžu byť dokonale recyklované. Ich  použitie  je ekologicky i energeticky šetrné.

ZOZNAM NOVINIEK

PREDAJŇA / 25.11.2016

Premac Granublok oplotenie

Plotový systém s povrchovou úpravou z otĺkaného betónu so vzhľadom prírodného kameňa. Táto povrchová úprava „ostarenia“ dodáva plotu nádych histórie.

PREDAJŇA / 24.10.2016

Označovanie a použitie cementových lepidiel

Nie je lepidlo ako lepidlo! Označovanie cementových lepidiel podľa EN 12004

PREDAJŇA / 21.11.2016

Cemix silikónové omietky MAGIC DECOR

Špeciálne omietky pre kreatívne stvárnenie fasád. Vzájomnou kombináciou s ostatnými omietkami MAGIC DECOR v rôznej farebnosti možno dosiahnuť rôznu imitáciu povrchov (podklad pre imitáciu jemného betónu). V kombinácii so šablónami DECOR možno dosiahnuť imitácia kameňa, tehlového pásku alebo nárožia.

PREDAJŇA / 15.11.2016

Primalex Inspiro

Primalex si pre vás pripravil limitovanú edíciu jemných odtieňov bielej a ponúka vám výber zo štyroch odtieňov. Jedná sa o veľmi svetlé odtiene, ktoré vznikajú pridaním malého množstva farebného pigmentu do čistej bielej farby. Výhody ich použitia v interiéri sú jasné: ponúka jemné prechody medzi tmavým nábytkom a svetlými stenami, zachováva čistotu a sviežosť bielej farby, nepôsobí tak sterilne ako čistá biela farba, stavia na súčasných najpopulárnejších odtieňoch – krémové, sivé a žlté.

PREDAJŇA / 15.11.2016

Fatra Click vinylová plávajúca podlaha

Plávajúca vinylová podlaha jednoduchá inštalácia pomocou patentovaného „Clic“ systému moderné vzory dokonalo imitujúce drevo heterogénny povrch vhodný pre občiansku aj komerčnú výstavbu podlaha je po položení okamžite pripravená na prevádzku a zaťaženie vinylový povrch s vysokou odolnosťou a ľahkou údržbou jednoduchá inštalácia bez zložitého náradia a väčších skúseností s pokládkou moderné designové podlahy novej generácie vynikajúca zvuková izolácia záruka 10 rokov

PREDAJŇA / 14.11.2016

Vaspo Decorstone drevo dub

Ďalším prírodným prvkom nášho sortimentu sa stáva drevo. Kolekcia je zaradená do sekcie dekoračných obkladov a pozostáva z obkladového kameňa, betónovej dlažby a trávnikovej obruby. Celá kolekcia sa vyrába v jednom farebnom odtieni dubu. Obkladový kameň Decorstone Drevo dub je verná imitácia starého dreva s detailným zobrazením drevenej vráskavej štruktúry so zachovanými sukmi, ktoré dodávajú obkladu ešte prirodzenejší vzhľad. Príslušenstvom k obkladu sú krajové kusy, ktoré dotvárajú kompaktný celok.

PREDAJŇA / 14.11.2016

Ytong Lambda YQ

Prečo stavať s Lambdou YQ? Vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti Vhodná pre ultranízkoenergetické domy a domy s takmer nulovou potrebou energie, a to i bez zateplenia Finančná úspora až 42 % oproti plnené pálenej tehle Trvalá hodnota pre zákazníkov na niekoľko generácií dopredu Zdravé bývanie s optimálnou klímou v zime i lete

PREDAJŇA / 24.10.2016

MAMUT GLUE (High tack)

Lepidlo Mamut vytvára mimoriadne odolné lepené spoje už s maximálnou počiatočnou priľnavosťou. Prilepí i ťažké predmety mamuťou silou k podkladu, bez nutnej fixácie lepeného spoja. Lepidlo Mamut nahrádza klince, skrutky a nity. Jedná sa o špeciálnu modifikáciu MS polymérov, vytvárajúca po vytvrdnutí pretierateľný vysokopevnostný a elastický spoj. Nie je agresívny k podkladom, je ideálny na lepenie zrkadiel.

PREDAJŇA / 23.09.2016

ISOVER Clima 034

ISOVER Clima 034 Nová fasádna izolačná doska z minerálnej vlny. Nový typ izolačnej dosky určenej na kontaktné zateplenie fasád ponúka výnimočné tepelnoizolačné a akustické vlastnosti v kombinácii s výrazne nižšou hmotnosťou, ktorá je o viac ako 50 % nižšia ako pri bežnej fasádnej minerálnej izolácii. Ďalšími prednosťami izolácie ISOVER Clima 034 sú zjednodušená manipulácia a aplikácia, vysoká protipožiarna odolnosť, vynikajúce akustické parametre izolácie. Vďaka vysokému podielu recyklovaného skla, až 80 %, je izolácia obzvlášť vhodná pre ekologické stavby.

PREDAJŇA / 21.10.2016

PCI Multiputz® NoBio Z - Dokonale odolná omietka

Značka PCI na trh uviedla omietky novej generácie PCI Multiputz® NoBio Z, ktoré dokonale chránia fasádu pred biotickým napadnutím, akým sú riasy, huby alebo rôzne typy plesní. Tieto omietky sú určené na vytváranie finálnych povrchových úprav stavebných konštrukcií vo vonkajšom aj vnútornom prostredí a sú vhodné najmä na vonkajšie tepelnoizolačné kontaktné systémy (ETICS). Vysoká kvalita povrchovej úpravy výrazne predlžuje životnosť systémov ETICS a prispieva k znižovaniu nákladov na údržbu.

PREDAJŇA / 21.10.2016

DigiSolution - grafický návrh dlažby od Premacu

DigiSolution je služba, ktorá pomôže stvárniť váš vonkajší areál s použitím našich produktov. Uvidíte tak vopred návrh, ako by exteriér pôsobil, ak by ste na vašej ploche použili dlažby, palisády, terasové platne a iné betónové výrobky od spoločnosti Premac. Samozrejme bezplatne a nezáväzne.

PREDAJŇA / 21.10.2016

Velux svetlovod novej generácie

Užívajte si meniace sa svetlo dňa Prirodzené denné svetlo oživuje vaše vnútorné priestory tak, ako to jednoduchá lampa nedokáže. Zažívajte meniace sa svetlo jednotlivých ročných období a častí dňa kdekoľvek tam, kde je prítomný svetlovod VELUX.

PREDAJŇA / 20.10.2016

Rigips Modrá akustická doska s Activ´Air

Rigips prináša na trh novinku – Modrú akustickú dosku Activ’Air, ktorá výrazne zvyšuje pohodlie bývania. Modrá akustická doska s technológiou Activ´Air, má okrem skvelých akustických a protipožiarnych vlastností aj ďalšiu – prispieva ku kvalite vnútorného ovzdušia.

PREDAJŇA / 23.09.2016

POROTHERM T Profi

Ďalšia revolučná novinka medzi murovacími materiálmi, ideálne pre nízkoenenergetické a pasívne domy

PREDAJŇA / 23.09.2016

Premac - POLIGONO

Dlažba pre exteriér - dokonalá imitácia lomového kameňa. Perfektná kombinácia prirodzeného vzhľadu a technických výhod. Je ekologická, pojazdná a jednoducho sa pokladá!

PREDAJŇA / 23.09.2016

SCHIEDEL - KINGFIRE - PARAT

Pri výstavbe hľadí na energetickú náročnosť stavby a zároveň na maximálne využitie priestoru ...

PREDAJŇA / 23.09.2016

Certifikát - Register solventných firiem

Subjekt nemá záväzky dlhšie ako 30 dní po lehote splatnosti. Subjekt nemá žiadne registrované dlhy v dostupných zdrojoch.

Stavmax Humenné, s. r. o. - jedno z najväčších stavbárskych centier v humenskom regióne.